Agata Obłąkowska-Mazurkiewicz - Wiceprezes Fundacji

Urodzona w 1983 r. w Warszawie. Aktorka - Teatr Polski we Wrocławiu
W 2010r. ukończyła Wydział Aktorski PWST im. Ludwika Solskiego i uzyskała tytuł magistra sztuki (specjalizacja pantomimiczno-ruchowa). Laureatka Nagrody im. Małgorzaty Napiórkowskiej dla Najlepszego Studenta Wydziału Aktorskiego. W 2010 roku rozpoczęła pracę w Teatrze Arka , gdzie zagrała około 30 ról teatralnych, wyreżyserowała 6 spektakli, stworzyła choreografię do ponad 10 przestawień. We wrześniu 2019r. została jego dyrektorem artystycznym.W 2020 ukończyła podyplomowe studia pedagogiczne.

W 2014 roku została nominowana do Nagrody Kulturalnej Warto w kategorii Teatru. W roku 2020 nominowana przez Gazetę Wrocławską do tytułu „ANIOŁ TALENTU". Wyróżnienie, przyznawane osobom, które na co dzień w ramach pracy zawodowej lub bezinteresownie, w wolnym czasie, z pasją i zaangażowaniem wspierają rozwój talentów, rozwijają kreatywność i wrażliwość artystyczną u dzieci i nie tylko.

2020 Nagroda za pierwszoplanową rolę kobiecą za film „LATO” „Best Actress – SWEDEN FILM AWARDS. Od 2021 r. Etatowa aktorka Teatru Polskiego we Wrocławiu. Od momentu ukończenia szkoły współpracuje z różnymi teatrami m.in. Teatr Muzyczny Capitol, Teatr Układ Formalny.
Jako wykładowca i pedagog pracuje nieprzerwanie od 2010 r. współpracując z wieloma fundacjami, szkołami, miejscami kultury, prowadząc liczne warsztaty teatralne i integracyjne dla różnych grup wiekowych z aktorstwa, świadomości ciała i przestrzeni, różnych form teatralnych. Od 2016r. wykładowca przedmiotu „Gra aktorska” w Studium Muzycznym Capitol we Wrocławiu.

Od 2016 r. Współtwórca projektu integracyjnego Brave Together – obecnie Be Together (we Wrocławiu i Katowicach). Ukończyła warsztaty „Reżyseria i praca aktorska” prowadzone przez profesora Kazimierza Brauna oraz kursy „NLP zastosowania w biznesie. Postawy, synergia i modyfikacja przekonań.” - I trening PRACTITIONER IN ART OF NLP, „I stopień Kinezjologii Edukacyjnej. Trzy wymiary inteligencji”, „Drama metodą edukacji XXI wieku.” – warsztaty prowadzone przez Partice Baldwin;

W 2005r. uzyskała tytuł aktora dramatycznego po ukończeniu Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich przy polskim ośrodku ASSITEJ (Association Internationale du Théâtre Pour l’Enfance et la Jeunesse).
Wystąpiła na wielu festiwalach teatralnych w Polsce i za granicą.
Prywatnie mama dwóch wspaniałych synów i miłośniczka pysznego jedzenia